FC Twente Nieuws

Weekupdate FC Twente-huurlingen: assist Taha, Kuipers in blessuretijd onderuit

bas kuipers fc twente red bull salzburg 2024 2025

Afgelopen speelronde kwamen zeven van de acht huurlingen van FC Twente in actie. De ene helft van de spelers wist met hun team te overtuigen door het neerzetten van overwinningen. Voor alle spelers die verhuurd worden aan andere Eredivisie-ploegen was het een weekend om snel te vergeten. FC Groningen verloor op dramatische wijze en de degradatiezorgen in Almelo nemen alleen maar toe.

Eredivisie

Younes Taha speelde met zijn FC Groningen op bezoek bij FC Volendam. De Marokkaan gaf een assist op de 0-1 van de later zwaar geblesseerd geraakte Stije Resink. In de 92e minuut kwamen de Groningers terug van een 2-1-achterstand, maar wisten de Volendammers in de 96e minuut alsnog de drie punten eruit te slepen.

De zorgen bij Heracles worden groter en groter. Alec van Hoorenbeeck en Naci Ünüvar begonnen allebei in de basis, maar konden niet voorkomen dat de ploeg uit Almelo binnen 40 minuten op een 0-3 achterstand stond. PSV was oppermachtig op bezoek bij de hekkensluiter en drukt met een 1-3-overwinning Heracles verder de put in. Met nog negen speelrondes te gaan, bedraagt het gat naar plek zestien, NAC, al vijf punten. Mocht Heracles toch die plek weten te bereiken, gaat het de nacompetitie in en speelt het tegen de Keuken Kampioen Divisie-teams die strijden voor promotie.

heracles-almelo-crisis-spandoek-supporters-hoorenbeeck-unuvar
Heracles-supporters uitten onvrede over clubleiding

Keuken Kampioen Divisie

Afgelopen weekend stonden twee FC Twente-huurlingen met hun clubs tegenover elkaar op het tweede niveau van Nederland. Het Willem II van Gijs Besselink maakte de lange trip naar Drenthe om het op te nemen tegen FC Emmen, waar Juliën Mesbahi speelt. Beide heren begonnen op de bank, maar alleen Besselink mocht ook daadwerkelijk minuten maken. Daarmee komt Mesbahi wéér niet in actie. De Tilburgers overtuigden en wonnen met 0-3 in Emmen.

Harrie Kuster speelde met RKC Waalwijk een Brabants onderonsje tegen FC Eindhoven. De 20-jarige middenvelder begon in de basis en speelde bijna de volledige wedstrijd uit. In de 87e minuut werd Kuster naar de kant gehaald. De ploeg uit Waalwijk wist met 2-1 te winnen, waardoor het zichzelf terug heeft gespeeld op een playoff-plek.

Buitenland

Sayfallah Ltaief speelde met Greuther Fürth tegen de vrienden van FC Twente, FC Schalke 04. De ploeg uit Gelsenkirchen is nog altijd de koploper van de 2. Bundesliga, terwijl de ploeg waar de Tunesische linksbuiten het seizoen afmaakt nog altijd hekkensluiter blijft. De wedstrijd eindigde in 1-1. Ltaief had zelf geen bijdragen in de wedstrijd en werd na 59 minuten gewisseld. Bas Kuiper ging met FC Arouca op bezoek bij koploper FC Porto. Lang leek het goed te gaan voor de ploeg van de ervaren linksback, maar kregen ze in de blessuretijd de 2-1 en 3-1 om de oren. Kuipers speelde de volledige 90 minuten mee met de Portugezen.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties