FC Twente Nieuws

Zerrouki niet met FC Twente tegen Feyenoord in De Kuip

ramiz-zerrouki-middenvelder-fc-twente-seizoen-2025-2026

FC Twente heeft met Ramiz Zerrouki een ervaren kracht teruggehaald naar Enschede. De 27-jarige middenvelder wordt een jaar gehuurd van Feyenoord, de club die in 2023 nog 7,2 miljoen euro betaalde om de Algerijns international los te weken bij FC Twente. Het blijft in principe bij één seizoen, want er is geen optie tot koop opgenomen in het huurcontract. Feyenoord hoopt dat Zerrouki veel gaat spelen en ze de middenvelder in de zomer van 2026 voor veel geld kunnen verkopen.

Dat kan ook gunstig zijn voor FC Twente dat bij de verkoop een solidariteitsbijdrage ontvangt en mogelijk ook nog een deel van de transfersom als onderdeel van een doorverkoopclausule. Tot zover alle voordelen, want de komst van Zerrouki brengt ook een nadeel met zich mee. Dit seizoen staat de Afrika Cup op het programma en dat betekent dat FC Twente de middenvelder minimaal één wedstrijd moet missen. En niet zomaar eentje, maar uitgerekend de wedstrijd tegen Feyenoord in De Kuip. Vandaag ontving Zerrouki een uitnodiging van de bondscoach van Algerije voor de kwalificatiewedstrijden tegen Botswana en Guinee op 4 en 8 september.

De wedstrijd Feyenoord - FC Twente staat gepland op zaterdag 20 december, terwijl de Afrika Cup een dag later begint op zondag 21 december. Hoewel Algerije pas 24 december de eerste poulewedstrijd speelt, moet Zerrouki de wedstrijd tegen Feyenoord zeker missen. Hoeveel wedstrijden de middenvelder gaat missen is afhankelijk van de prestaties van Algerije. Feyenoord - FC Twente is de laatste wedstrijd voor de winterstop, waarna de competitie weer wordt hervat op 10 januari 2026.

Twentse derby ook in gevaar

De laatste poulewedstrijd van Algerije is op 31 december 2025. Mocht het dan zijn uitgeschakeld is Zerrouki er gewoon bij tegen PEC Zwolle. De achtste finales staan gepland op 3 tot en met 6 januari. Bij uitschakeling in deze fase heeft Zerrouki voldoende tijd om terug te keren naar Nederland voor het treffen met de Zwollenaren. De kwartfinales worden gespeeld op 9 en 10 januari en de twee halve finales op 14 januari. De strijd om de derde plek wordt gespeeld op zaterdag 17 januari en de finale op zondag 18 januari. Als Zerrouki de finale haalt, mist hij ook de Twentse derby Heracles - FC Twente.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties