Hevige emoties bij Twente-middenvelder: "Ik begon uit ongeloof spontaan te schelden"
FC Twente Vrouwen is weer een international rijker. Lynn Groenewegen maakte de afgelopen interlandperiode haar debuut voor het Nederlands Elftal in de met 1-2 gewonnen uitwedstrijd tegen Portugal. In de 84ste minuut mocht ze invallen voor de Hengelose Wieke Kaptein. Vier dagen later speelden de Oranje Leeuwinnen in Waalwijk tegen Zuid-Korea. Nederland won met 5-0 en deze keer speelde Groenewegen zesentwintig minuten mee. Zelf kan de middenvelder van FC Twente het bijna niet geloven, want een jaar geleden bezorgde ze nog boodschappen in Breda. "Reed ik daar met mijn scootertje door Breda om nog maar een beetje rond te komen."
Groenewegen (22) debuteerde in het seizoen 2021-2022 als speler van Feyenoord, maar in de zomer van 2022 deed ze een stap terug en tekende bij Excelsior. Daar trok ze de aandacht van FC Twente dat haar in de winterstop van het seizoen 2024-2025 naar Enschede haalde. Sindsdien gaat het snel, want ze speelde zich in de basis, won de landstitel, de KNVB Beker, de Super Cup, speelt dit seizoen in de Champions League en als klap op de vuurpijl volgde een belletje van bondscoach Arjan Veurink.
Ze was op dat moment in de gym toen ze werd gebeld door een onbekend nummer. "Ineens hoor ik: ‘hoi met Arjan Veurink. Ik wil je gaan oproepen voor de komende interlandperiode’. Ik begon uit ongeloof spontaan te schelden met what the fack is dit? Later dacht ik nog: Lynn, reageer nu alsjeblieft eens normaal. Alleen het was echt mijn pure eerste reactie uit emotie. Ik geloofde het gewoon echt niet en dacht zelfs nog dat iemand een grapje maakte."
Nooit durven dromen
In Portugal maakte Groenewegen haar debuut. "Bizar en niet normaal", vertelt ze in gesprek met Yannick Wezenbeek van het Brabants Dagblad. "De bondscoach had gezegd dat ik mogelijk in de 60ste minuut in zou vallen. Alleen dat gebeurde niet. Maar toen in de 85ste minuut mocht ik alsnog minuten maken. Toen ging het ineens allemaal heel snel en heb je echt geen tijd om er uitgebreid bij stil te staan." De tweede invalbeurt was thuis tegen Zuid-Korea waarin ze zesentwintig minuten kreeg. "Je mag in je eerste week bij Oranje twee keer invallen. Dat had ik echt nooit durven dromen. Ik maak in totaal zo’n 45 minuten. Ongelooflijk."
Na afloop van de interlandperiode toonde Arjan Veurink zich tevreden met de optredens van Groenewegen, maar ze maakte ook indruk naast het veld. Als nieuwkomer moest ze als ontgroening een liedje zingen voor de groep. Hierbij maakte ze het zichzelf niet makkelijk: "Ik heb een operanummer gezongen. Dat viel aardig in de smaak", blikt ze terug. Het maakte indruk op de groep, en ook op de perschef van Oranje. "Dat heb ik in tien jaar tijd nog nooit meegemaakt", besluit de persvoorlichter lachend.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties