FC Twente Vrouwen

Joran Pot – FC Twente Vrouwen

Joran Pot – FC Twente Vrouwen

Sinds 2022 is Joran verbonden aan het vrouwenteam van FC Twente. Maar helaas zal Joran binnenkort afscheid nemen van zijn team, namelijk aan het einde van het seizoen 2024/25. Dit besluit komt niet zomaar uit de lucht vallen; het is in goed overleg met de club genomen. Sterker nog, hij wordt bejubeld door technisch manager René Roord, die diep onder de indruk is van wat Joran allemaal voor de vrouwen heeft betekend.

Wat was de impact van Joran op het vrouwenteam, aangezien René zo enthousiast is? Laten we daar eens naar kijken. Voor Joran begon het allemaal bij VV Heino als voetballer, maar al snel werd hij gescout door FC Twente. Hij was aanvoerder bij de A-junioren in 2007 en behaalde het landskampioenschap. Daarna volgde een periode bij RBC Roosendaal onder trainer Rini Coolen. Hier won hij de Eerste Divisie in het seizoen 2011/12. In 2022 kwam Joran bij de vrouwen van FC Twente terecht, en daar zette hij zichzelf direct op de kaart.

Onder zijn leiding won FC Twente:

  • 1x Landskampioenschap
  • 3x Supercup
  • 2x Eredivisie Cup
  • 1x KNVB-beker

Ook leidde hij het team naar de groepsfase van de UEFA Women’s Champions League, een actie waarmee Joran geschiedenis schreef.

Seizoen 2024/25

Dit seizoen kent vele uitdagingen. FC Twente staat momenteel op de vierde plek in de Azerion Vrouwen Eredivisie, met 23 punten uit 10 wedstrijden. De Tukkers hebben echter wel een wedstrijd minder gespeeld. Als de inhaalwedstrijd wordt gewonnen nadert de ploeg van Pot koploper PSV tot op twee punten.

De huidige statistieken:

  • 1e plaats: PSV – 28 punten (11 wedstrijden, 30-5 doelsaldo)
  • 2e plaats: Ajax – 28 punten (11 wedstrijden, 28-8 doelsaldo)
  • 3e plaats: FC Utrecht – 25 punten (11 wedstrijden, 28-12 doelsaldo)
  • 4e plaats: FC Twente – 23 punten (10 wedstrijden, 19-9 doelsaldo)

Joran blijft optimistisch en wil het seizoen goed afsluiten. Ook al is de ploeg uitgeschakeld in de Champions League, het is en blijft duidelijk dat Pot met zijn impact als trainer de club naar een hoger niveau heeft getild.

Statistieken Joran Pot (als trainer):

  • 1x Landskampioenschap (FC Twente Vrouwen, 2022/2023)
  • 3x Supercup
  • 2x Eredivisie Cup
  • 1x KNVB-beker
  • Eerste deelname aan de groepsfase van de UEFA Women’s Champions League

Wedden op vrouwenvoetbal

Vrouwenvoetbal is enorm populair geworden. De groeiende media-aandacht voor vrouwenteams en de stevige plaats die zij binnen de voetbalwereld hebben veroverd, leidt tot commerciële interesse. Zo worden er volop sport weddenschappen geplaatst op wedstrijden, met name in de Eredivisie en de Champions League. Het publiek raakt meer en meer betrokken bij de dames en laat dat duidelijk zien. Niet alleen op de tribunes, maar ook door extra spanning te creëren met online gokken op de resultaten en uitslagen van de wedstrijden.

Joran Pot en de toekomst

In het Nederlandse vrouwenvoetbal is Joran een bekende naam. Zijn vertrek markeert het einde van een tijdperk bij FC Twente. Joran heeft echter aangegeven dat hij zich verder wil ontwikkelen. Hoewel nog niemand weet waar de trainer naartoe zal gaan, is één ding zeker: hij is gewild, zowel bij nationale als internationale clubs.

De dames van FC Twente zullen na zijn vertrek moeten voortbouwen op de fundamenten die Joran voor hen heeft gelegd, terwijl ze zich voorbereiden op een nieuwe toekomst met een nieuwe trainer.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties