Van Wonderen moet vrezen voor vertrek, Real Madrid-icoon mogelijke opvolger bij Schalke 04

Kees van Wonderen werd in oktober aangesteld als trainer van FC Schalke 04. De voormalig assistent-trainer van FC Twente was daarmee de opvolger van de ontslagen Karel Geraerts. Al snel stond Van Wonderen zwaar onder druk in Gelsenkirchen. Begin december bood Van Wonderen voor de wedstrijd tegen SC Paderborn zelfs zijn ontslag aan bij de directie. Na een slechte reeks had hij geen vertrouwen meer in een ommekeer.
FC Schalke 04 won met aanvallend spel echter verrassend met 2-4 bij SC Paderborn. Van Wonderen bleef, maar ligt nog altijd onder vuur bij de directie van Schalke 04. Het puntengemiddelde van 1,38 punten per wedstrijd is niet toereikend, zo vinden de stuurlui in de VELTINS-Arena. Na het seizoen zal er een evaluatie plaatsvinden over Van Wonderen. Als Van Wonderen en het bestuur niet op één lijn zitten, lijkt een vertrek onvermijdelijk, zo meldt SPORT BILD.
Een mogelijke opvolger van Van Wonderen is Real Madrid-icoon Raúl González Blanco. De voormalig topspits speelde tussen 2010 en 2012 al voor Schalke 04. Raúl is al zes jaar trainer van het tweede elftal van Real Madrid. Schalke 04 zou de Spanjaard in mei en september vorig jaar al benaderd hebben om trainer te worden, maar dat kwam er niet van. In mei bleef trainer Karel Geraerts nog, terwijl Youir Mulder in oktober koos voor Kees van Wonderen. Mulder was toen nog lid van de Raad van Commissarissen, inmiddels is hij interim-technisch directeur. De wens om Raúl aan te stellen komt vooral van Ben Manga, maar het is onduidelijk of hij na dit seizoen nog actief zal zijn bij Schalke 04.
FC Schalke 04 speelt haar tweede seizoen op rij in de 2. Bundesliga, nadat het drie seizoenen geleden ook al een jaar op het tweede niveau speelde. In 2022 lukte het nog om direct te promoveren, maar tegenwoordig lukt dat bij lange na niet meer. FC Schalke 04 kende vorig seizoen lange tijd degradatiezorgen, maar werd uiteindelijk tiende. Momenteel staat Schalke 04 op de elfde plaats; elf punten boven de streep, maar ook negen punten achter de play-offs voor promotie/degradatie. Sinds de overwinning bij SC Paderborn gaat het wel een stuk beter bij FC Schalke 04, maar volgens de directie zou het nog niet goed genoeg zijn.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties