FC Twente Nieuws

Eindigt flirtfestijn Meerveld en FC Twente alsnog in ware liefde? Vraagprijs flink gedaald

ringo-meerveld-fc-twente-logo-achtergrond

Ringo Meerveld wordt al maanden gelinkt aan een overstap naar FC Twente. De Tukkers informeerden in het verleden al eens bij Willem II, maar tot een transfer kwam het niet. Meerveld wordt bij FC Twente gezien als een soortgelijke speler als Michel Vlap. Toen hij vertrok naar Qatar dacht een deel van de supporters dat Streuer vol voor Meerveld zou gaan, maar die gaf direct aan dat de prioriteit nu ligt in de aanval. Voorlopig is hij dus niet concreet in beeld bij FC Twente, maar de transferwindow sluit pas op maandag 1 september. Er kan dus nog van alles gebeuren.

"Ik kan me niet voorstellen dat hij over drie weken nog bij Willem II voetbalt", zegt Willem II-watcher Dolf van Aert in de podcast Transferpioniers. "Meerveld zegt: Het is voor mij tijd om een stap te maken. Die heeft zijn contract verlengd met de afspraak dat hij mag vertrekken. Maar als je Meerveld zag in zijn houding en het verdedigende werk tegen ADO Den Haag. Die heeft niet echt reclame gemaakt voor zichzelf." Willem II verloor de openingswedstrijd in Den Haag met maar liefst 5-1. Pluspuntje voor Meerveld was wel dat hij de enige Brabantse goal scoorde. Toch is er nog flink werk aan de winkel voor Meerveld als hij de stap naar de subtop wil maken.

Ook in de tweede helft van het vorige seizoen in de Eredivisie maakte hij volgens Van Aert geen reclame voor zichzelf. "Hij is er geen moment in geslaagd om Willem II bij de hand te nemen en dat is toch wel iets waar clubs naar kijken. Hoe doet een jongen het op het moment dat het wat moeilijker gaat. Valente, die in één adem werd genoemd, heeft wel die rol gepakt en dat is in groot contrast met Meerveld. Die zou misschien gehoopt hebben op clubs van het kaliber FC Twente, AZ en FC Utrecht. Maar die clubs zijn niet gekomen, en ik denk ook niet dat die nog gaan komen."

Sluit FC Twente niet uit

Is een transfer naar FC Twente dan helemaal uitgesloten? "Ik zie er wel mogelijkheden in, want ik denk wel dat hij die kwaliteiten absoluut heeft. FC Twente zoekt nu een aanvaller, maar je weet hoe het gaat in het laatste deel van de transferwindow. Als FC Twente nog twee keer verlies en iemand als Arno Verschueren raakt geblesseerd, dan liggen de kaarten weer anders. Ik denk echter niet dat Meerveld hierop aan het wachten is, zoveel vertrouwen zal hij daar niet in hebben, maar ik sluit het niet uit. In de winterstop werd hij nog genoemd bij Feyenoord en toen vond niemand dat een gekke gedachte."

Flirten met Meerveld

Dan borrelt er bij Van Aert een moment naar boven van vorig seizoen toen Willem II op bezoek ging in de Grolsch Veste. FC Twente won met 6-2 en Meerveld gaf twee assists. "Het viel mij op dat na die wedstrijd bijna iedereen met een FC Twente-logo op de borst om de nek van Meerveld hing. Rots kwam hem feliciteren, Van Wolswinkel maakte een praatje, Bruggink gaf hem in het voorbijgaan nog een schouderklopje en ook Oosting haalde hem nog aan. Toen voelde ik al dat er openbaar werd geflirt met elkaar. Ik weet dat Streuer best wel gecharmeerd is van hem."

Profiel van Vlap

"Meerveld is absoluut een hele creatieve jongen die een goal kan maken en een assist kan geven. Hij heeft een geweldige individuele actie. Ik kan me voorstellen dat FC Twente op de vleugels een speler met wat snelheid wil hebben. Dat heeft Meerveld niet. Hij past een-op-een op het profiel van Michel Vlap, dus bij zijn vertrek was FC Twente ook mijn eerste gedachte. Maar op dit moment merk je rondom Willem II dat FC Twente niet echt speelt." En Heerenveen nu middenvelder Levi Smans er voor langere tijd uitligt met een zware knieblessure? "Zo'n club zou ik wel interessant voor hem vinden. Dat vind ik geen hele gekke gedachte. Ik weet ook dat Meerveld er in België goed opstaat. In de tijd dat Feyenoord interesse toonde, waren er ook Antwerp FC, Club Brugge en Anderlecht die hem volgden. Maar als er geen buitenlandse clubs koken, dan moet hij zich meer gaan richten op clubs als Heerenveen. Dat is een interessante optie."

Transfersom

Maar is Meerveld voor Heerenveen wel te betalen? In de winterstop wilde Willem II naar verluidt nog 5 miljoen euro ontvangen. Wat verlangt de club nu? "Ik kan verklappen dat dat ook een transferspel is geweest van Willem II. Als iemand 2,5 of 3 miljoen euro had geboden, waren ze er waarschijnlijk ook akkoord mee gegaan. Maar die biedingen zijn er ook niet gekomen. Nu met een jaarcontract en clubs weten dat Meerveld dolgraag weg wil, ben ik benieuwd op welk bedrag ze uit gaan komen", besluit Van Aert.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties