Geen ‘uitverkorene’ als Mbappé, maar nu kent heel Frankrijk Weidmann
Mis geen FC Twente-nieuws via Google
Voeg Twente Insite toe als favoriet en blijf altijd op de hoogte van het laatste FC Twente-nieuws.
Maak Twente Insite je Google-favorietDaouda Weidmann is na één seizoen definitief doorgebroken bij FC Twente. De middenvelder werd in de zomer van 2025 overgenomen van RKC Waalwijk, maar moest afgelopen seizoen Thomas van den Belt voor zich dulden. 22 keer mocht hij invallen en slechts vijf keer kreeg hij een basisplek. Hoe anders is dat dit seizoen, waarin hij zich heeft ontpopt tot een van de smaakmakers van FC Twente.
Afgelopen zondag was zijn hoogtepunt, toen hij scoorde na een sensationele solo vanaf eigen helft. De opmars van Weidmann bleef ook in Frankrijk niet onopgemerkt en hij kreeg zelfs een plek in het Elftal van de Week van alle in het buitenland actieve Franse profvoetballers. Hiermee weet nu ook iedereen in Frankrijk wie Daouda Weidmann is, ooit actief in de jeugdopleiding van de Europese grootmacht Paris Saint-Germain.
Het Parool-columnist Henk Spaan gaf Weidmann een 8+ voor zijn optreden tegen PSV. "‘Dat middenveld van FC Twente staat als een huis. Zerrouki, Taha en Weidmann zouden in staat kunnen zijn om Twente naar een top vijf-positie te brengen dit seizoen,’ schreef ik vier weken geleden. Nu zijn er al mensen die Twente als titelkandidaat beschouwen. De solo van Weidmann heeft inmiddels L’Équipe gehaald, dat constateert dat hij zou kunnen doorbreken dit seizoen."
Eindelijk kent Frankrijk hem
"Weidmann behoorde nooit tot het gilde van de ‘uitverkorenen’, zoals Mbappé het formuleerde over zichzelf. Weidmann werd vier jaar geleden door PSG verkocht aan Torino, dat hem uitleende aan RKC. In september 2025 kocht Twente hem voor 1,1 miljoen. Weidmann deed het geleidelijk aan. Hij is 23 jaar. Eindelijk kent Frankrijk hem."
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties