Grote problemen bij FC Thun richting duel met FC Twente: miljoenenverlies en torenhoge schuld
Mis geen FC Twente-nieuws via Google
Voeg Twente Insite toe als favoriet en blijf altijd op de hoogte van het laatste FC Twente-nieuws.
Maak Twente Insite je Google-favorietOp 15 oktober staat voor FC Twente de eerste wedstrijd in de competitiefase van de Conference League op het programma. De ploeg van trainer John van den Brom neemt het dan in eigen huis op tegen FC Thun. De Zwitserse club promoveerde twee seizoenen geleden naar het hoogste niveau en werd afgelopen seizoen direct landskampioen. In aanloop naar het duel tegen FC Twente is naar buiten gekomen dat de club met grote financiële problemen kampt.
FC Thun maakte deze week de jaarcijfers bekend in aanloop naar de algemene vergadering op 26 oktober. Daarbij blijkt dat de Zwitserse landskampioen met een enorme schuldenlast kampt. FC Thun eindigde afgelopen boekjaar met een verlies van 6,7 miljoen Zwitserse frank (ruim 7 miljoen euro). Daardoor is de totale schuld van de club opgelopen tot 16,5 miljoen Zwitserse frank (ruim 17,5 miljoen euro).
De financiële problemen zijn verslechterd door de promotie en het onverwachte kampioenschap, waar hoge kosten bij kwamen kijken. Vooral de loonkosten zijn hierdoor enorm gestegen. FC Thun moest extra personeel aannemen en de verrassende landstitel zorgde ervoor dat de club forse premies moest uitkeren aan spelers en stafleden. De Zwitserse voetbalnieuwssite 4-4-2.ch meldt zelfs dat de club vecht om financieel overeind te blijven.
Voorzitter houdt vertrouwen
"De promotie en vooral het behalen van de landstitel brachten hogere kosten met zich mee. Investeringen waren noodzakelijk. We moesten op veel vlakken vooraf geld uitgeven, extra medewerkers aannemen, de vrouwenteams integreren en succesbonussen uitbetalen", zegt voorzitter Andres Gerber.
Gerber kijkt echter wel positief naar de toekomst. Vooral de transferinkomsten van afgelopen zomer moeten ervoor zorgen dat het resultaat in het huidige boekjaar aanzienlijk verbetert. FC Thun verkocht afgelopen zomer meerdere sterkhouders voor een aanzienlijke transfersom. Ook de Conference League-inkomsten komen er nog bij, waardoor Gerber denkt dat dit seizoen met een positief financieel resultaat zal worden afgesloten.
Ook sportief kent FC Thun vooralsnog een moeizaam seizoen. Na het kampioenschap van vorig jaar staat de club momenteel negende in Zwitserland. FC Thun haalde slechts tien punten uit de eerste negen wedstrijden. FC Twente treft dus een club die zowel op als buiten het veld met problemen kampt. Het duel in De Grolsch Veste begint volgende week om 21:00 uur.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties