Malki botste met één trainer: 'Hij kon flink schelden op de spelers'

Jacob Malki gaat na 28 jaar als materiaalman bij FC Twente met pensioen. In die lange tijd maakte hij veel mee: de pieken en dalen van de club. Hij zag FC Twente geweldige Europese wedstrijden spelen, kampioen en bekerwinnaar worden, maar ook degraderen. Gedurende al die jaren in Enschede werkte hij onder vele hoofdtrainers die kwamen en gingen.
"Zestien in totaal", vertelt Malki in gesprek met Geert-Jan Jakobs van VI. "Met niemand had ik moeite. Nou ja, met eentje. Maar ik noem geen namen." Gertjan Verbeek is het in ieder geval niet, een man die bekendstond om dat hij wel eens heel hard kon zijn tegen zijn staf. "Ik vind hem een prachtige man. Niet iedereen was blij met hem bij FC Twente, maar hij behandelde mij als een koning. Met heel veel respect. Hij kwam ook niks tekort. 'Het kan toch niet dat je zo blij met hem was', zeggen mensen soms tegen me. Ze hebben een verkeerd beeld van Gertjan. Eerst moeite doen iemand te leren kennen, dan pas oordelen. We hebben fijn samengewerkt en hebben nog altijd contact."
Malki is ook lovend over kampioenenmaker Steve McClaren. "We hadden een speciale band. Je weet vast nog wel dat hij vaak pas in zijn dug-out ging zitten als de wedstrijd al bezig was. Kwam door zijn ritueel in de kleedkamer. Als de rest al naar buiten was, ging Steve naar de wc. Als hij zijn handen had gewassen, moest ik bij de deur klaarstaan en hem een kartonnetje water geven. Eén keer reikte mijn zoon hem zijn drinken aan. Steve gooide het op de grond. 'Dit kán niet. Jacob moet het doen' Het was puur bijgeloof. Fantastische man, Steve."
Volgens de materiaalverzorger was McClaren de strengste trainer die hij ooit had meegemaakt. "In de kleedkamer kon hij flink schelden op de spelers. Dat moet ook. Je moet een klootzak als trainer hebben, met een lieve assistent ernaast. De een geeft ze op de kop, de ander legt zijn arm om de schouders; dat is de beste combinatie." Malki vervolgt zijn verhaal met Erik ten Hag. "Was ik ook super mee. Hij was hier assistent, maar al zo belangrijk. Hij kan alles organiseren, heeft invloed en discipline, kent de club. Hopelijk komt hij als trainer nog eens terug bij Twente. Maar nu hebben we Joseph Oosting. Sociale man, goede trainer. Fred Rutten, René Hake, Marino Pusic: top. Michel Preud’homme: keiharde werker. Was tot twaalf uur ‘s avonds op de club. Langer dan ik nog."
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties