FC Twente Nieuws

Zware sanctie dreigt voor FC Twente na vernieling uitvak Go Ahead Eagles

uitvak supporters vlaggen sfeeractie go ahead eagles fc twente 2022 2023

Het hing al even in de lucht, maar er lijken mogelijk zware sancties te gaan volgen op de incidenten in het uitvak bij de KNVB Bekerwedstrijd tussen Go Ahead Eagles en FC Twente. Na afloop van de wedstrijd gingen beelden rond van een gat in het dak van de Adelaarshorst. Er wordt gesproken over consequenties voor het busvervoer naar uitwedstrijden. Een verplichte buscombi vanaf De Grolsch Veste wordt genoemd als mogelijke sanctie. Dit zou een flinke aderlating zijn voor veel supporters.

Kort na de wedstrijd kwam Go Ahead al naar buiten met de mededeling de incidenten in samenwerking met FC Twente en de politie nader te onderzoeken. Er zou vuurwerk zijn gegooid en schade aan het uitvak zijn aangericht. Ook zouden supporters hebben geprobeerd uit te breken. Uiteindelijk greep Ron König (burgemeester van Deventer) in door preventief de ME in te zetten om verdere escalatie te voorkomen. Hierna keerde de rust al snel terug.

Inmiddels is ook de KNVB een vooronderzoek gestart naar aanleiding van de incidenten, zo meldt Algemeen Directeur Dominique Scholten in zijn nieuwsbrief op de website van de club: "De aanklager van de KNVB is een vooronderzoek gestart naar aanleiding van incidenten rondom het uitvak bij de bekerwedstrijd Go Ahead Eagles – FC Twente. Go Ahead Eagles heeft aangifte van vernieling gedaan en samen met alle partijen willen we de dader(s) opsporen en straffen."

Scholten gaat daarna fel in op de verantwoordelijken: "De verantwoordelijke personen realiseren zich niet wat voor schade zij de club en andere supporters berokkenen. Incidenten als deze kunnen consequenties hebben voor de wijze waarop FC Twente het busvervoer naar uitwedstrijden heeft geregeld. Alle supportersverenigingen kunnen nu bijna elk uitduel met een eigen bus vanaf een zelf gekozen locatie vertrekken zonder beperkingen."

"Dit moeten we met zijn allen koesteren. Als dit niet goed gaat, kunnen bij volgende uitwedstrijden beperkingen worden opgelegd. Denk hierbij aan een verplichte buscombi vanaf De Grolsch Veste", zo besluit Scholten zijn mededeling. Een verplichte buscombi vanaf het stadion zou voor veel supporters erg veel extra reistijd opleveren, zowel voor als na afloop van de wedstrijden.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties